marka yenileme

Sınai Mülkiyet Hakları Eğitim Hizmetleri

Elmas Patent ailesi olarak alanında uzman kadromuz ile 20 yılı aşkın süredir profesyonel hizmet vermekteyiz. Bu hizmetler kapsamında marka, patent, tasarım ve danışmanlık alanlarında müşteri memnuniyeti önceleyen bir hizmet anlayışına sahibiz.

Eğitim Hizmetleri Neden Gereklidir?

Elmas Patent bünyesinde bugüne kadar birçok marka, patent, tasarım ve danışmanlık alanında hizmet verdik ve bu süreçte bazı eksiklikleri fark ettik. Hizmet verdiğimiz alanlarda sıklıkla karşılaştığımız bir sorun da mühendis, tasarımcı veya marka geliştiren kişilerin tescile uygun tasarımlar oluşturmak konusunda yeterli donanıma sahip olmamalarıdır. Bir örnek ile ifade etmek gerekirse; daha önceden tescil edilmiş ve oldukça ünlü olan bir tasarımın benzerini tasarlamak her açıdan iki tasarım sahibi için de olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

Tescil davalarının ortaya çıkmasının iki büyük nedeni vardır. Bunlardan biri kötü niyetli kişiler tarafından bilerek gerçekleştirilen benzer marka, tasarımların oluşturulmasıdır. Bir diğeri ise benzer tasarımların ortaya çıkmasıdır. Dünya genelinde her yıl 2 milyondan fazla tescil başvurusu yapılmaktadır. Bu başvurular arasında daha önce tescil edilmiş olan tasarımlar ile benzer olanlar elbette çıkabilmektedir. Ancak benzerliğinde Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından belli niteliklerde olması gerekir. Mühendis, tasarımcı veya marka geliştiren kişilerin yeterli bilgiye ve teknik donanıma sahip olmaları ile bu tarz sorunların ortaya çıkma sıklığının azaltılabileceğine inanıyoruz.

Elmas Patent Eğitim Hizmetleri

Elmas Patent ailesi olarak uzun süredir eğitim hizmetleri vermekteyiz. Bu tarz eğitim çalışmaları ile hedeflediğimiz asıl amaç hizmet verdiğimiz alanlarda eğitim vererek profesyonelleşmeyi sağlamaktır. Sınai Mülkiyet Eğitimi, Patent Yazma Eğitimi, Marka Ve Coğrafi İşaret Eğitimleri, Yurtdışı Marka Tescil Eğitimi, Türk Paten Ve Marka Kurumunda Epats Eğitimleri vb eğitimler şirketimizce verilmektedir.

Elmas Patent eğitimlerinden faydalanmak için online iletişim kanalımızı kullanarak veya alternatif olarak WhatsApp iletişim hattımızı kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz. Eğitimin yarınlar için gerekli bir adım olduğuna inananlardanız. Elmas Patent bünyesinde hazırladığımız seminerler, konferanslar ve görüşmeler ile eğitim vermeye devam ediyor, alanımızda insanların daha iyi eğitim imkanlarına ulaşmalarını hedefliyoruz.

Elmas Patent bünyesinde çalışan tecrübeli uzmanlar tarafından verilen marka, patent, tasarım ve danışmanlık alanlarında verilen hizmetlerden faydalanmak için bize ulaşın. Daha iyi yarınlara ulaşmanın en iyi yolu doğru bir eğitimdir.

Elmas Patent A.Ş Ailesi…